TR | EN | FA  
 

Hakkımızda

 

 

Uluslararası lojistik sektöründe hizmet veren şirketlerin birbirinden farkını ortaya çıkardıkları ve bünyelerine müşteri kazandırdıkları bu dönemde; müşteriyi kazanmanın yanı sıra müşteriyi elde tutabilmenin en az onun kadar değerli olduğunun kaliteli hizmet vererek altını çiziyoruz.

Özel danışmanlık hizmetlerimizle müşterilerimizi yönlendirerek; zaman ve para kombinasyonunu sağlıklı bir şekilde yönetmeleri konusunda kendilerine bilgi odaklı projeler sunmaktayız.

Bu nedenle kuruluş olarak operasyonel süreçlerinizi profesyonel bir ekip ve işlemlerinizi kolaylaştıracak BT altyapısı ile kaliteli ve rekabetçi hizmet vermekteyiz.

Müşterilerimize en yüksek kaliteyi sunmanın; var olan müşteriyi koruyarak; yeni müşteriler kazanmanın; operasyonel mükemmelliğe ulaşarak müşteri tatminini sağlamanın, müşteri ile entegre olmanın ve müşteriyi tanıyarak onun ihtiyaçlarına yanıt vermenin önemini sunduğumuz hizmet standardının çıtasını maksimum seviyede tutarak vurguluyoruz.

 

MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin güveninden aldığımız gücümüzü; gelecekte de rekabetçi ve kalite standartlarını sürdürebilen bir çözüm ortağı olarak lojistik hizmetlerini yönetebilmek.

VİZYONUMUZ

Güçlü altyapımızı geliştirerek; güncel çözümler üretip; geleceğe kendimizi yenileyerek lojistik sektöründe öncülük yapmak.

İNSAN KAYNAKLARI

Dünyanın farklı noktalarına lojistik hizmet sunan bizler; bünyemizde fırsatlarla dolu, ilgi çekici birçok çalışma olanağı sunmaktayız. Kendilerini geliştirebilmeleri ve kariyerlerini planlamalarını sağlayabilmeleri için ekip arkadaşlarımıza her zaman çeşitli eğitim olanakları ile destek vermekteyiz.

Uluslararası Faaliyetlerimiz

Uluslararası alanda verdiğimiz komple, parsiyel veya konsolidasyon lojistik hizmetlerinin yanı sıra proje taşımacılığı, gabari yük sevkiyatları, fuar planlaması, motorlu araç transferleri konularında özel ve butik hizmet sunmaktayız.

Lojistik hizmetleri alanında gücünü ortaya koymuş olan Mahan Tarabar Arya dünya çapında kendi kalite standartlarına uygun partner ağı ile birlikte - ithalat ve ihracat işlemlerinizde sorunsuz, güvenilir ve çözüm odaklı servis ile yaklaşmaktadır. Lojistik hizmetleri alanında gücünü ortaya koymuş olan Mahan Tarabar Arya dünya çapında kendi kalite standartlarına uygun acente ağı ile birlikte - ithalat ve ihracat işlemlerinizde sorunsuz, güvenilir ve çözüm odaklı servis ile yaklaşmaktadır.

Günümüzün dinamik iş ortamında doğru maliyet analizi ve fizibilite oluşturabilmek; en az yıl sonunda ortaya çıkan rakamlar kadar önem taşımaktadır.

Satın alma bütçenizi planlarken; Mahan Tarabar Arya lojistik maliyet kalemlerinize sadık kalıp, süreçlerinizi optimum seviyede tutabilmenizi desteklemektedir.

Servislerimiz

Karayolu servislerimiz:

Konsolidasyon

Transit taşıma

Tren yolu taşıma

Intermodal taşıma

Palet ve paketleme

Depolama

Denizyolu servislerimiz:

Konteyner liman dolum

Pasiyel taşıma

Open Top

Reefer

Flatrack

Kargo takip ve izleme

Depolama

Uluslararası Taşımacılık

 

 

KARAYOLU

Dünya üzerinde hızlı taşıma şekilleri içerisine kara yolunda da hizmet veren Mahan Tarabar Arya, bu alanda karayolu kapsamında TIR, kamyon; demiryolu ve intermodal taşımacılıkta uzmanlaşmış kadroya ve kaliteli servis güvencesine sahiptir.

Başta Avrupa olmak üzere; Ortadoğu; T.Cumhuriyetleri ve Rusya pazarına hakim bir hizmet ağı bulundurmaktadır.

Günümüzde transit geçiş ülkesi olan Türkiye'ye; standart komple ve parsiyel kara servisleri sunmanın yanı sıra; tüm dünyada üretilen veya bu ülkelere gönderilen ürünlerin ihracat ve ithalat operasyonlarına da destek vermekteyiz.

Grupaj Taşıma Hizmeti

Hacim ve ağırlık olarak tüm aracı doldurmayacak yüklemeleriniz için sizlere parsiyel servis vermekteyiz.

Komple Araç Taşıma Hizmeti

Beklentilerinizi göz önüne bulundurarak kapıdan kapıya tüm aracı dolduracak hacimde yüklemelerinize karayolu taşımacılığı hizmeti sunmaktayız.

DENIZYOLU

100’ ün üzerinde ülkede lojistik hizmeti alanında gücünü ortaya koymuş olan Mahan Tarabar Arya dünya çapında kaliteli partner ağı ile birlikte, hızlı, güvenilir ve çözüm odaklı servis sunmaktadır.

Komple ve pasiyel deniz taşıma hizmetinin yanı sıra; kombine servisler içerisinde bulunan tır+gemi, uçak+gemi veya tren+gemi şeklindeki hizmet sunan Mahan Tarabar Arya müşterilerine birden fazla seçenek sunacak deneyime ve yapıya sahiptir.

Bu bağlamda diğer taşıma şekilleriyle oluşturduğumuz kombinasyonlarla müşterilerimize kaliteli ve güvenilir servis ağımız mevcuttur.

Parsiyel (LCL) Deniz Taşımacılığı

Hacim ve ağırlık olarak tüm konteyneri dolmayacak yüklemeleriniz için sizlere parsiyel servis vermekteyiz.

Tam Konteyner (FCL) Deniz Taşımacılığı

Beklentilerinizi ele alarak limandan limana ya da kapıdan kapıya tüm konteyneri dolduracak hacimde yüklemelerinize denizyolu taşımacılığı hizmeti sunmaktayız.

HAVAYOLU

Dünyanın tüm uluslararası havalimanlarına servis talep eden müşterilerimiz için ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda gümrükleme ve iç taşıma dahil kapıdan kapıya teslim imkânı; sunduğumuz avantajlardan birkaçı içinde yer almaktadır.

Profesyonel geçmişe sahip ekibimiz ile Türkiye ve dünya hava limanları arasında düzenli ve alternatif seçenekler sayesinde hava kargo taşımacılığı hizmetlerini vermekteyiz. Gönderiniz - dünyanın neresinden neresine olursa olsun; en hızlı, en güvenli şekilde size ve müşterilerinize ister havalimanı ister kapı teslim olarak ulaştırmaktayız. Talep etmeniz durumunda; gönderileriniz bildireceğiniz adresten teslim alınarak havalimanına transfer edilir.

Proje Taşımacılığı

Mahan Tarabar Arya, proje taşıma hizmeti uygulamalarında çözümü karmaşık bir yapıda olan lojistik iş süreçlerinize mantıksal bir akış getirir, tedarik zincirinizin kontrolünün verimli hale gelmesini ve müşterilerinize zamanına ulaşabilmenizi sağlar.

Operasyonel süreçte hizmet veren ekibimiz; Mahan Tarabar Arya servisini kullandığınız süre boyunca oluşan iş süreçlerinin akışlarını ve bunlara istinaden oluşan maliyetleri her detayı ile anlayabilmenize yardımcı olmaktadır. Fabrikanızın yurtdışına taşınması; gabari gönderilerinizin sevkiyatları; tek parça halinde getirilmesi gereken ağır tonajlı ürünleriniz, kombine taşıma gereksinimi veya buna benzer özel servis gerektiren proje gönderilerinize çözüm odaklı, anahtar teslim servis sunmaktadır. Satın alma kararını vermeden önce; projenizin maliyet fizibilitesi içerisinde lojistik kaleminin gerçeğe en yakın veriler ile değerlendirilmesi konusunda kusursuz çalışmaktadır.

Transit Taşıma

Avrupa’ dan Ortadoğu; T.Cumhuriyetleri ve Asya bacağına olan transit taşımalarınıza çözüm sunarken, tüm taşıma modellerinden faydalanmaktayız. Özellikle karayolunda TIR taşımacılığına opsiyonel olarak oluşturduğumuz multimodel ve intermodal çözümler ilgi çekici olmakla birlikte maliyet avantajını da beraberinde getirmektedir. Bu şekilde diğer taşıma türleri ile oluşturduğumuz kombinasyonlarla müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktayız.

Bölge konjonktürüne uygun olarak tüm evrak süreçleri takip edip; herhangi bir aksaklığa sebebiyet vermeyecek şekilde planlama ve organizasyon yapılmaktadır. Transit geçiş ülkesi olarak konumlanmış olan Türkiye’ den tüm dünyada kapı açarak müşteri memnuniyetini her alanda sağlamayı başarmış durumdayız.

 

 

Üçüncü Ülke

Günümüzde rekabetin yüksek olduğu pazarlarda satın alma süreçlerinin optimizasyonu gerekmektedir. Lojistik maliyetlerini arttırmadan depo ve dağıtım merkezlerinin daha verimli yönetilmesi için malzeme akışı işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Çapraz-yüklemeler (cross-docking)ise stok miktarını azaltır ve dağıtım süreçlerinde harcanan zaman kaybını minimize eder.

Mahan Tarabar Arya çapraz-yüklemelerin uluslarasın alana entegrasyonuna uyum sağlayarak – üçüncü ülkeler arası taşıma, takip ve raporlama hizmetini müşterilerine sunmaktadır. Etkin bir şekilde yürüttüğü planlamaya dayanarak, sevkiyatların gecikmeden yapılmasını ve malzemelerin minimum maliyet ile zamanında varış noktasına teslim edilmesini sağlar.

 

 

Fuar Lojistiği

Hızlı bir gelişim içerisinde olan dünya ticaretinde fuarlar kanalı ile farklı ülkelerde firmanızı tanıtmak, zaman ve bütçe planlamasının iyi yapılmasını gerektirir. Fuarların önemli ön hazırlıklarından birini oluşturan lojistik hizmetini sağlayabilmek ise titizlik, sağlıklı bilgi akışı ve doğru bilgiyi uygulamaya geçirme becerisi gerektirir.

Mahan Tarabar Arya; verdiği fuar hizmeti konusunda operasyon ağı oluşturarak iş süreçlerinizi düzenler; kapınızdan fuar standına kadar olan Türkiye genelinde ve uluslararası alanda tüm lojistik faaliyetiniz yönetir. Uyguladığımız çözümler maliyetlerinizi kontrol altına alarak kar düzeyinizi arttırmanıza ve operasyonlarınızı düzenleyerek güvenilir bir şekilde serginizin zamanında standınızda sergilenmiş olmasını sağlar. Taşıma sürecinin yanı sıra tüm evrak süreçleri titizlikle takip edilerek; oluşabilecek aksaklıları önceden gözlemlenir ve herhangi bir aksaklığa sebebiyet vermeden önce giderilir.

Yurtiçi Faaliyetlerimiz

TÜRKİYE GENELİ FAALİYETLERİMİZ

Türkiye genelinde verdiğimiz lojistik hizmetler; tüm tedarik zinciri yönetimini kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Uluslararası alanda olduğu gibi burada da özel ve butik hizmet sunarak müşterilerimize lojistiğin her alanında servis vermekteyiz.

Özel danışmanlık hizmetlerimizle müşterilerimizi yönlendirerek; zaman ve para kombinasyonunu sağlıklı bir şekilde yönetmeleri konusunda kendilerine bilgi odaklı projeler sunmaktayız.

 

YURTİÇİ TAŞIMA

Tedarik zinciri içerisinde önemli bir maliyet kalemi oluşturan yurtiçi taşıma, uluslararası beyan ulusal alanda yapılan tüm hareketlerde kullanılmaktadır.
İhracat öncesinde veya deponuzdan müşteri adresine, yurtiçi gönderilerinizi zamanında ulaştırmak için sizlere hizmet vermekteyiz.
  •Konteyner taşıma

  •Ürün dağıtım

  •Depolar arası taşıma

  •Askılı taşıma

  •Soğutucu

  •Gabari taşıma

DEPOLAMA

Depolama, ürüne erişim ve kolayca taşınabilme açısından önemlidir. Ürünleri kullanımına göre ayırma, kodlama, depo yapısı, güvenlik ve kalite önemli unsurlardır.
Mahan Tarabar Arya size ürünlerinizin doğru şartlarda depolanabilmesi için size aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır.
  •Depolama

  •Ortam sıcaklığında, soğutulmuş ve dondurulmuş depolar

  •Paketleme & Barkodlama

  •Mal kabul ve yerleştirme

  •Sipariş toplama

STOK YÖNETİMİ

Stokların, firmanın toplam aktiflerinin büyük bir kısmını oluşturduğu düşünülürse, stok yönetiminde olası bir hata firmaya zaman ve para kaybı olarak geri dönecektir.
Bu sebeplere dayanarak Mahan Tarabar Arya stok yönetimine önem vererek sizlere aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır.
  •Ürüne uygun depo tesisi

  •Paketleme & Etiketleme

  •Teknolojik altyapı

  •Uygun raf sistemleri

  •Güvenlik sistemi

  •Uzman kadro

  •İade ürün depolama

Bize Ulaşın

 • MAHAN TARABAR ARYA I’TNL TRANSPORT CO LTD. Africa Modaress Highway; Padidar Rod No.15 Floor 4 Postcode 1518945656 Tehran / IRAN
 • Phone : 0098 21 888 74 723             : 0098 21 888 74 277 Fax :0098 21 888 74 367
 • info@mahantarabar.com

Bize Yazın